U daňků v oboře

Obora Holedná v Brně se rozkládá na cca 320 hektarech v sousedství městských částí Bystrc, Jundrov a Kohoutovice. Je celoročně přístupná a můžete zde potkat stáda daňků evropských a muflonů, spoustu ptáků a veverek. Samostatný oplocený výběh zde mají divoká prasata a tak se nemusíte bát, že vám při procházce zkříží cestu nějaká svině :-). Daňci jsou na lidi zvyklí a jejich úniková vzdálenost je minimální. Dokonce se někdy odpoledne přesouvají nahoru na kopec do Kohoutovic, kde obora těsně sousedí se sídlištěm a zvykli si na krmení od návštěvníků. Můžete jim nabídnout větve s listím, či kousek jablka a když budete mít hodně štěstí, přijdou si je vzít přímo z ruky.

Daněk evropský
Daněk evropský

Přes den je nejčastěji najdete na louce ve spodní části obory, nebo polehávat ve vysoké trávě na okraji louky. Ne vždy se proto zadaří vyfotit celého daňka :-).

Daněk evropský

I když se vám podaří k nim přiblížit a získat jejich zájem, jakmile zjistí, že vám jde jen o fotky a nemáte žádny chutný catering, ztrácí zájem a odchází. Prostě modelky :-).

Daněk evropský
Daněk evropský

Napsat komentář

Prosím, nesnažte se kopírovat mé fotky.