Veverky čiperky

Mezi má oblíbená zvířátka ve Zlínské ZOO patří také veverky šedobřiché. Jsou to malá, roztomilá, neuvěřitelně čiperná stvoření, neustále v pohybu. Pokud si nejste jisti, kde je naleznete, pak vězte, že jsou to ty chlupaté tryskové kuličky lítající po pletivu, které se vám smějí za zády když pozorujete tygry. Bydlí totiž právě uprostřed vyhlídky mezi tygry ussurijskými a medvědy pyskatými. Na taková malá tělíčka je jejich energie až neskutečná a připomínají spíš veverky na speedu. Pokud nevíte, co mám na mysli, tak doporučuji v animovaném filmu Za plotem sledovat hyperaktivní veverku Hammy. 🙂

Veverka šedobřichá
Veverka šedobřichá

Fotit tyhle čiperky není jednoduché, jednak jsou za hustým pletivem ale hlavně jak jsem uvedl již výše, jsou téměř neustále v pohybu. Chce to vyčkat kdy se na chvíli zastaví, aby zežmoulali nějakou dobrotu. Mají téměř neustále něco v krmítku a tak je nejsnadnější je zachytit u něj. Počítejte ale s tím že jen některá se u krmítka bude také krmit. Spousta z nich jen něco uchopí a zdrhne.

Veverka šedobřichá

Zajímavější snímky mohou vzniknout, pokud vysledujete, kde se s ukořistěnou potravou zastavují a pokusíte se je ulovit na takovém místě.

Veverka šedobřichá
Veverka šedobřichá
Veverka šedobřichá
Veverka šedobřichá

Jinak jsou to přátelská zvířátka a vždy mám pocit, že mne ráda vidí.

Veverka šedobřichá
Veverka šedobřichá

Tedy až na některé výjimky. 🙂

Panebože už je tady zase s tím foťákem
Koukej s tím foťákem už mazat do pryč. Támhle je východ.
Tady se schovám a máš po focení, šmíráku 🙂

Napsat komentář

Prosím, nesnažte se kopírovat mé fotky.