Fešáci tučňáci

Tučňák Humboldtův (Spheniscus humboldti) je nelétavý pták pojmenovaný po přírodovědci Alexandru von Humboldtovi. Je to středně velký tučňák, dosahuje výšky 56–73 cm, a váhy 3,6–5,9 kg. Oproti jiným druhům polárních tučňáku hnízdí tučňák Humboldtův v tropických podmínkách, kde teplota může dosahovat až 36 °C.

Tučňák Humboldtův
Tučňák Humboldtův

Celá expozice tučňáků Humboldtových prošla v roce 2015 výraznou proměnou. Upravili jsme ji tak, aby co nejvíce připomínala skalnaté pobřeží Peru a Chile v Jižní Americe, které je jejich domovinou. Dva propojené bazény, přírodní vzhled, členitý prostor, různé dutiny a pukliny v kamenném obložení expozice poskytují tučňákům ideální podmínky.

Naši tučňáci mají jedno naprosté specifikum. Jsou to jediní středoevropští tučňáci, kteří sem tam plavou ve slané vodě. V nedaleké Zátoce rejnoků pravidelně jednou za 14 dní měníme část mořské vody. A přesně tato voda putuje k tučňákům do bazénu.

(Ze stránek ZOO Zlín)

Expozice tučňáků v ZOO Zlín je dobře přístupná a přehledná a když se nestydíte s foťákem snížit na jejich úroveň pohledu, k tučňákům se dostanete dost blízko i na pořízení pěkného portrétu.

Tučňák Humboldtův
Tučňák Humboldtův

Když se povede vystihnout moment, kdy mají zrovna mláďata, můžete sledovat jejich roztomilé „batolení“ a postupnou změnu z tmavého dětského chmýří na slušivý oblek.

Tučňák Humboldtův
Tučňák Humboldtův

Tučňáci mají ve výběhu dva bazény z nichž ten spodní je z velké části prosklený. Pokud obejdete výběh zespodu pod bazén získáte tak úžasnou možnost sledovat jejich elegantní a rychlý pohyb pod vodou.

Tučňák Humboldtův
Tučňák Humboldtův
Tučňák Humboldtův
Tučňák Humboldtův

Připravte se ovšem na to, že pokud nebudou zrovna pod vodou, vaše činnost neunikne jejich pozornosti a vyslechnete si tak spoustu komentářů a poznámek jak to fotíte podle jejich názoru úplně blbě :-).

Tučňák Humboldtův
Tučňák Humboldtův

Napsat komentář

Prosím, nesnažte se kopírovat mé fotky.