Veverek není nikdy dost

Veverky u mnoha lidí nepochybně patří k oblíbeným roztomilým chlupatým zvířátkům. Můžete se s nimi setkávat při procházkách v lese, různých městských, lázeňských či zámeckých parcích. V místech, kde je dost rušný provoz lidí, si na jejich přítomnost rychle zvykli a neváhají ji využít. Ne nadarmo také vzniklo rčení „Oprsklej jak lázeňská veverka“, kdy při loudění oblíbených oříšků neváhají prozkoumat i vaše zavazadla.

Veverka obecná
Veverka obecná
Veverka obecná
Veverka obecná
Veverka obecná
Veverka obecná
Kniha Veveřácká kronika
Kniha Veveřácká kronika

Pokud patříte stejně jako já k fandům veverek, dovoluji si doporučit vaší pozornosti knížku, kterou prostě musíte mít. Kateřina Soukupová zaznamenala v knize Veveřácká kronika celý život divoké veverky Pinky, která se usídlila v akátovém lese sousedícím se samotou, kde autorka žije. V knize zaznamenala řadu zcela unikátních pozorování, jako je například veverčí porod, přenášení slepých mláďat mezi jednotlivými hnízdy, první krůčky mláďat po opuštění rodného hnízda či zajímavé peripetie veverčích rodičovských i „manželských“ vztahů. Raritnost knihy spočívá nejen v nevídané délce šestiletého každodenního pozorování divokého tvora v jeho přirozeném prostředí, ale i ve čtivém podání.

Koupí knihy zároveň přispějete na provoz Záchranné stanice pro veverky Pinky . Touto záchrannou stanicí za 13 let existence prošlo 1.177 nalezených veveřátek z celé ČR. 

Napsat komentář

Prosím, nesnažte se kopírovat mé fotky.