S jaguáry v bazénu

Všeobecně se má za to, že kočky vodu zrovna nemilují a snaží se vodním plochám spíše vyhýbat. U jaguárů je tomu zcela naopak, díky svým silným a krátkým končetinám jsou nejen výborní ve šplhání po stromech, ale jsou i skvělými plavci.

Jaguár americký
Jaguár americký

V novém výběhu ve zlínské ZOO mají k dispozici parádní bazén oddělený od návštěvníků pouze skleněnou stěnou. V těchto horkých dnech jej nadšeně využívají a s oblibou předvádí svůj elegantní plavecký styl.

Jaguár americký
Jaguár americký
Jaguár americký

Nejlepší doba na jejich pozorování bývá krátce po ukázce výcviku a krmení, kdy jim ošetřovatelé hodí do bazénu několik ryb a jaguáři je nadšeně loví.

Jaguár americký

Jak už jsem psal výše, jaguáři jsou výborní plavci a oproti Danymu, který vleze do vody hlavně pro nějakou rybí svačinku, taková Yuna si vodu vyloženě užívá a plave si jen tak pro radost. Při poslední návštěvě jsem měl štěstí sledovat jak vyleze z vody, oklepe se a znovu si jde krátce zaplavat což opakovala asi 5x za sebou. Dany z toho tak nadšený nebyl a z obavy aby se mu partnerka neutopila, nebo aby mu nevylovila všechny ryby se ji pokoušel „zachránit“.  🙂

Jaguár americký
Jaguár americký

S jaguáry si tak užijete spoustu legrace a díky prosklené stěně bazénu se k nim dostanete opravdu velmi blízko a můžete sledovat i pohyb jejich pacek pod hladinou. Poslední dobou si Yuna oblíbila pohybovat se těsně kolem skla a prohlížet si návštěvníky pěkně zblízka.

Jaguár americký

Neulovíte zde sice stejně působivé fotky jako z Pantanalu, ale kde jinde se dostanete k takto nádherné šelmě téměř na dotyk, kdy vás dělí jen pár centimetrů skla.

Napsat komentář

Prosím, nesnažte se kopírovat mé fotky.