Papilonia Brno

V minulém článku jsem psal o možnosti návštěvy výstavy tropických motýlů na jaře v Botanické zahradě Praze. Pokud to ale máte do Prahy příliš z ruky, nebo vám jarní termín nevyhovuje, je zde ještě další atraktivní možnost jak se setkat s tropickými motýly kdykoli během celého roku.

Tuto možnost poskytují motýlí domy Papilonia. V ČR jsou v současnosti v Praze, Brně, Karlových Varech a Lipnu. V Brně – odkud jsou přiložené fotky – najdete motýlí dům přímo v centru města na nám. Svobody v objektu bývalého obchodního domu Rozkvět.

Prostor je oproti skleníku Fata Morgana v Praze značně menší (cca 150 m2) a trvale pod umělým osvětlením. Zajímavé je „dvoupatrové“ řešení pro návštěvníky, kdy máte možnost sledovat motýly z jakési „pavlače“ v 1. patře, odkud je nádherný výhled. Každá Papilonia má jinak stylizovanou letovou zónu – Brno je stylizováno do Karibské džungle. Můžete zde vidět až 30 druhů motýlů z Jižní a Střední Ameriky, Afriky, Asie či Oceánie. Každý den můžete přímo pozorovat více jak 60 líhnutí motýlů.

Kromě motýlí líhně zde naleznete třeba jezírko se želvami a i několik jedinců drobného ptactva. Fotografování není nijak omezeno, osvětlení je celkem slušné a díky menšímu prostoru nemáte problém kdykoliv nalézt nějaký vhodný objekt. Spíše se budete rozhodovat čemu se věnovat dřív. V některých lokalitách je to s motýly doslova hlava na hlavě.

Jak jsem psal již v minulém článku i zde je možnost nalézt motýly na čisté bílé stěně a tak si můžete se snímkem pohrát a v případě potřeby vyčištěním pozadí dostat tzv. „isolated“ snímek motýla nerušený žádným pozadím. (Jen pro upřesnění, to není tento případ, motýl by musel být na zcela bílém pozadí. Jen že jde takováto fotka použít jako základ pro takové zpracování.)

Napsat komentář

Prosím, nesnažte se kopírovat mé fotky.